Elon Musk chce sprywatyzować Teslę

Wiadomości
Powiedz o tym znajomym

Pracujący ponad siły wizjoner Elon Musk, ma wyraźnie dość ciągłych nacisków ze strony inwestorów, dla których kluczowe są wyniki finansowe. Obchodzący niedawno 47 urodziny Elon, dał ostatnio wyraz frustracji, pisząc na Twitterze o swoich planach.

Oznacza to, że Elon miałby wykupić potrzebną ilość akcji od inwestorów po cenie 420 dolarów za każdą. Informacja to spowodowała wzrost cen akcji na giełdzie, a sprawą zainteresowała się Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, która ma zbadać wiarygodność tych informacji. Proces prywatyzacji przebiegać ma, przy udziale funduszu z Arabii Saudyjskiej,

Musk udzielił wywiadu dla New York Times, w którym żali się, że ostatni rok był dla niego potworny. Musiał spędzać mnóstwo czasu w firmie, sypiać tam, a wszystko po to, by jak najszybciej zoptymalizować produkcję. Klienci ustawiają się długimi kolejkami, presja jest ogromna. Elon spędził w fabryce swoje urodziny i prawie spóźnił się na ślub brata, na którym był świadkiem. To pokazuje ile pracy kosztuje go Tesla. Musk twierdzi, że najgorsze dopiero przed nim.

Zobacz:  Marsz Niepodległości zakazany

Tesla Model 3.

Autorem fotografii tytułowej jest JD Lasica, licencja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.