Stadion Piłkarski Włochy

Polacy opanowali ligę włoską

Sport
Powiedz o tym znajomym

Aż szesnastu naszych rodaków zagra w rozpoczętym wczoraj sezonie Serie A. Być może na tym się nie skończy, ponieważ blisko transferu do Cagliari jest Michał Pazdan. O krok od przejścia (na zasadzie wypożyczenia z angielskiego Leicester) do występującego w drugiej lidze włoskiej Benevento był Bartosz Kapustka. Mimo przejścia testów medycznych klub z południa Włoch nie zdecydował się jednak na wypożyczenie Polaka.

Przed rozpoczynającym się sezonem doszło do dwóch bardzo ciekawych transferów polskich napastników. Genoa sprowadziła Krzysztofa Piątka z Cracovii za 4 miliony euro (za taką samą kwotę z Wisły Płock do Atalanty Bergamo odszedł Arkadiusz Reca, bijąc rekord transferowy tego klubu, który wynosił 900 tys. euro, jakie Wisła Płock zarobiła za Ireneusza Jelenia). Polak fantastycznie spisywał się w okresie przygotowawczym. Po jego czterech bramkach Geona pokonała Lecce 4:0.

Zobacz:  Dudelange sprawcą kolejnej sensacji w Lidze Europy

Jeszcze większe pieniądze na Łukasza Teodorczyka wydało Udinese. Nieoficjalnie mówi się, że klub z Udine przeznaczył na transfer polskiego snajpera około 7 milionów euro. Biorąc pod uwagę, że w Italii występują Arkadiusz Milik oraz Bartosz Kownacki, można powiedzieć, że na Półwyspie Apenińskim zapanowała moda na naszych rodzimych napastników. Poniżej lista wszystkich polskich graczy występujących w pierwszoligowych klubach włoskich:

Arkadiusz Milik (Napoli)
Piotr Zieliński (Napoli)
Wojciech Szczęsny (Juventus)
Karol Linetty (Sampdoria)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria)
Dawid Kownacki (Sampdoria)
Łukasz Teodorczyk (Udinese)
Łukasz Skorpuski (Bologna)
Krzysztof Piątek (Genoa)
Arkadiusz Reca (Atalanta)
Mariusz Stępiński (Chievo)
Paweł Jaroszyński (Chievo)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina)
Bartosz Salamon (Frosinone)
Thiago Cionek (SPAL)
Michał Marcjanik (Empoli)

Zobacz:  Liga Mistrzów na antenie Polsatu z wielkim technologicznym rozmachem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.