Cyberpunk 2077 Gameplay

Cyberpunk 2077 – gameplay ujawniony

Rozrywka
Powiedz o tym znajomym

Po latach oczekiwań gracze wreszcie zobaczyli wstępną wersję tego jak prawdopodobnie wyglądać będzie gameplay w grze Cyberpunk 2077. W trwającym niespełna godzinie materiale zobaczyć możemy jak tętniącym życiem i wypełnionym mnóstwem szczegółów miastem jest Night City. Dopiero teraz widać moim zdaniem jak trafną decyzją było użycie widoku FPP. Oglądając trailer miałem wrażenie ogromnej imersji. Gdy tylko gra trafi w moje ręce, to chodząc po mieście będę eksplorował każdy jego zakamarek.

Po Night City przemieszczać będziemy się mogli również futurystycznym samochodem (w materiale podziwialiśmy widoki z pierwszej i trzeciej osoby), a co więcej na filmiku z gameplayem widać, że będziemy nim mogli dojechać w naprawdę wiele miejsc.

Zobacz:  Jak pokonać bukmachera

Zaskakuje dość prosty system dialogowy, polegający z grubsza na wyborze jednej z trzech możliwych kwestii. Oczywiście oprócz strony dialogowej dowiedzieliśmy się też sporo o mechanice strzelania. Ta prezentuje się bardzo interesująco. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość spowolnienia czasu.

Warstwa wizualna osobiście mnie nie zachwyciła. Oczywiście Night City przytłacza swoimi ogromnymi budynkami i wszechobecnymi neonami, ale jakość grafiki nie jest taka, żeby się nią zachwycić (tak jak to było w Wiedźminie 3) i powiedzieć, że jest przełomowa (np. momentami tekstury wydają się być niezbyt ostre). Grafika nie powoduje takiego opadu szczęki jak pierwszy trailer Cyberpunka 2077 sprzed kilku lat.  Być może wynika to z tego, że do premiery gry (kiedykolwiek by ona nie nastąpiła) jest jeszcze sporo czasu i to co mogliśmy zobaczyć, to tylko wstępna wersja, która zostanie jeszcze dopieszczona. Wydaje się też być całkiem prawdopodobne, że Redzi zaimplementują w finalnej wersji Cyberpunka 2077 nowe technologie Nvidii, czyli ray tracing oraz Deep Learning Super-Sampling (DLSS).

Zobacz:  Jak napisać dobrą powieść lub opowiadanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.