Google Titan Keys

Tytanowe klucze od Google

Technologia
Powiedz o tym znajomym

Znana i lubiana firma Google, wprowadziła właśnie na rynek nową formę ochrony kont swoich użytkowników. Tytanowe klucze mają zapewnić niespotykany dotąd poziom bezpieczeństwa.

Klucze USB to nie nowość, Google już wcześniej oferowało je swoim klientom, ale teraz poziom bezpieczeństwa ma być jeszcze wyższy. Urządzenia te służą jako zastępstwo tradycyjnej dwuetapowej weryfikacji podczas logowania. Zamiast korzystać z potwierdzenia autentyczności za pomocą wiadomości SMS, możemy użyć klucza USB. Hakerzy są w stanie przejąć treść wiadomości, ale dostanie się do fizycznego klucza, który mamy przy sobie, nie będzie już takie proste.

Tego typu rozwiązanie zalecane jest przede wszystkim w przypadku osób szczególnie narażonych na ataki hakerów, np. politycy, dziennikarze. W większości przypadków tradycyjna weryfikacja dwuetapowa to rozsądne i bezpieczne rozwiązanie.

Zobacz:  Fotorealistyczna grafika wkracza do gier dzięki nowej generacji kart Nvidia GeForce RTX

Google sprzedaje klucze w pakietach. Jeden działa po podłączeniu do USB, drugi przez Bluetooth. Używać będziemy jednego z nich, drugi ma służyć jako awaryjny, na wypadek utraty klucza głównego.

Nowe klucze kosztują niecałe 400zł, nie jest to więc tani sprzęt. Pamiętać należy jednak, że kupujemy go tylko raz, a tak wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają, wart jest z pewnością tej ceny. Póki co klucze dostępne są tylko w Stanach Zjednoczonych. Google zapewnia, że już wkrótce pojawią się także w innych regionach świata.

Źródło: https://www.blog.google/technology/safety-security/protect-your-online-accounts-titan-security-keys/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.