Half Life 2

Valve wraca do tworzenia gier. Kiedy Half Life 3?

Rozrywka
Powiedz o tym znajomym

Firma Valve znana jest obecnie głównie za sprawą Steam’a, jednak nim nastały czasy platformy sprzedaży gier online, Valve zajmowała się tworzeniem gier. I to nie byle jakich, jej produkcje zasługują na miano legendarnych, a część z nich jest na topie do dzisiaj. DOTA 2, Counter-Strike, Half Life, Team Fortress 2 – każdy kto interesuje się światem gier zna te tytuły. Ostatnie lata jednak to była posucha dla fanów firmy, żądnych nowych produkcji.

Lata suszy przerwała dopiero niedawna zapowiedź nowej produkcji tworzonej przez firmę o tytule Artifact. Ma to być karcianka osadzona w uniwersum DOTA 2. Ku niezadowoleniu większości graczy, nie będzie to długo oczekiwany Half Life 3. Prawdopodobnie jednak i tą grę zobaczymy już za kilka lat, bo Valve coraz głośniej mówi o swoim powrocie do korzeni, czyli do produkcji gier.

Zobacz:  Jak pokonać bukmachera

Pracownicy firmy w ostatnich latach musieli zajmować się głównie Steamem oraz innymi projektami firmy, między innymi związanymi z wirtualną rzeczywistością. Zdecydowanie nie jest tak, że Valve osiadło na laurach i przestało się rozwijać. Steam wciąż jest doskonalony i stał się niezwykle przyjazną dla graczy platformą, która wytyczyła szlaki dystrybucji gier w XXI wieku. Urządzenie do wirtualnej rzeczywistości Vive stworzone wspólnymi siłami Valve i HTC, również zdobyło bardzo silną pozycję na rynku. Gry firmy zajmują czołowe pozycje na platformie Steam i są na bieżąco aktualizowane. Firma zdecydowanie ma ręce pełne roboty.

Nie może więc dziwić fakt, że na tworzenie gier nie starczało czasu i ludzkich zasobów. Teraz ma się to zmienić. Jeep Barnett, programista Valve, w wywiadzie dla IGN powiedział, że Valve wreszcie jest w takim miejscu, że będzie w stanie tworzyć nowe gry i inwestować w nie pieniądze. Wygląda na to, że zakończył się pewien etap w procesie rozwoju platformy Steam i Valve jest na tyle zadowolona z jej rozwoju, że część wysiłków zamierza skupić na nowych projektach, dotyczących produkcji gier.

Zobacz:  Najbardziej interesujące filmy 360º z sierpnia 2018

Valve zdaje sobie sprawę na co najbardziej czekają wszyscy fani. Half Life 3, następca dwóch poprzednich kultowych części, które wytyczyły szlaki w branży gier. Jeśli jakaś nowa gra powstaje już spod ręki Valve, to najprawdopodobniej jest to właśnie trzecia odsłona kultowego Half Life’a. Na oficjalne zapowiedzi czy informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale nadzieja na to, że gra powstaje lub lada chwila zacznie powstawać, jest większa niż kiedykolwiek przedtem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.