Lewandowski Bayern

Niesamowity Piątek i niezwalniający tempa Robert Lewandowski

Sport
Powiedz o tym znajomym

Już siódmą bramkę w swoim trzecim oficjalnym meczu w tym sezonie w barwach Genoii strzelił Krzysztof Piątek. Chociaż drużyna Polaka przegrała 5:3 z Sassuolo, to Piątek był najlepszym piłkarzem swojego zespołu. Zdobył dwie bramki i jest w tej chwili liderem klasyfikacji strzelców w Serie A (razem z Marco Benassim z Fiorentiny mają po trzy trafienia).

Gola i piękna asystę zaliczył Robert Lewandowski w sobotnim meczu przeciwko Stuttgartowi. Bawarczycy wygrali to spotkanie 3:0. Dzięki temu trafieniu Lewy jest już szósty w klasyfikacji strzelców wszech czasów Bundesligi, goniąc piątego Claudio Pizarro, która ma tylko kilka bramek więcej. Wyprzedzenie Peruwiańczyka w tym rankingu byłoby niezwykle prestiżowe dla Roberta, ponieważ Pizzaro jest najlepszym strzelcem wśród obcokrajowców w historii ligi niemieckiej.

Zobacz:  Polacy opanowali ligę włoską

W lidze chorwackiej trzecie trafienie z rzędu dla HNK Gorica zanotował Łukasz Zwoliński. Jego klub wygrał 2:0 z NK Istra i zajmuje piątej miejsce w Prvej Hrvatskiej Nogometnej Lidze. Polak po sześciu meczach ma już pięć goli.

Autorem fotografii tytułowej jest Rufus46licencja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.