Stary Człowiek

Życie trwające 150 lat i regeneracja organów już w 2020 roku?

Nauka
Powiedz o tym znajomym

Profesor David Sinclair z Harvardu oraz badacze z University of New South Wales opracowali technikę przeciw starzeniu, która obejmuje przeprogramowanie komórek. Wg. profesora Sinclaira proces pozwoli ludziom nie tylko dożyć 150 lat, ale również zregenerować narządy i zredukować związane ze starzeniem wypadanie włosów. Technika sprawi również, że sparaliżowani pacjenci odzyskają zdolność poruszania się.

Nauka stojąca za tym procesem polega na wykorzystaniu dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego (NAD) – organicznego związku chemicznego, który bierze udział w generowaniu energii w ciele człowieka. NAD jest obecnie używany jako suplement w leczeniu Parkinsona oraz zwalczaniu zespołu nagłej zmiany strefy czasowej (jet lag).

Australijski naukowiec powiedział, że użył wspomnianych molekuł na sobie i jego wiek biologiczny spadł o 24 lata (warto dodać, że profesor urodził się 1969 roku i ma 49 lat), natomiast jego ojciec (kalendarzowo 79 lat) uczestniczy w spływach górskich i wędrówkach z plecakiem.

Zobacz:  Wykryto chmurę wody na Jowiszu!

Profesor Sinclair przestrzega jednak wszystkich przed używaniem prekursora NAD na sobie zanim nie zostanie on dobrze przebadany. Testy na ludziach zaczną się w 2020 roku, a profesor ma nadzieję, że pigułka będzie dostępna do kupienia w ciągu pięciu lat, w cenie filiżanki kawy.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-6121913/New-technique-humans-live-150-regrow-organs-price-coffee-day.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.