Remis na początek przygody Jerzego Brzęczka z reprezentacją Polski

Sport
Powiedz o tym znajomym

Nowy trener naszej narodowej kadry musiał się zadowolić remisem w swoim selekcjonerskim debiucie. Biorąc jednak pod uwagę, że przed meczem na zgrupowaniu było tylko kilka dni na przygotowanie, lepsze poznanie się, wypracowanie schematów taktycznych oraz zważywszy na klasę rywala (co prawda mocno nadszarpniętą przez ostatnie nie dostanie się do Mundialu w Rosji, ale jednak Włochy to zawsze Włochy) wynik 1:1 można uznać za całkiem przyzwoity.

A sama gra? Rozegraliśmy dwie bardzo różne połowy. W pierwszej części meczu graliśmy aktywnie i atakowaliśmy, a nasi zawodnicy wygrywali dużo pojedynków w środkowej linii oraz zachowywali się pewnie w defensywie. Cieszy świetna gra Piotra Zielińskiego (strzelca jedynej bramki dla Polski) oraz jego bardzo dobra współpraca z Robertem Lewandowskim (a jak wiemy w przeszłości różnie z tym bywało). To właśnie Lewy asystował przy golu Zielińskiego.

Zobacz:  Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Wyrastający na czołową postać naszej kadry oraz swojej drużyny klubowej polski ofensywny pomocnik miał jeszcze jedną doskonałą sytuację do ustrzelenia dubletu, ale w sytuacji sam na sam (świetnym podaniem w tempo popisał się przy tej akcji Lewandowski) kapitalnie interweniował bramkarz Milanu Gianluigi Donnarumma (którego Zieliński pokonał dwukrotnie w niedawnym meczu Napoli z Milanem).

Druga odsłona gry należała już zdecydowanie do Włochów. Squadra Azzurra przeważała praktycznie całe 45 minut, a nasi piłkarze cofnęli się do głębokie defensywy. Cieszy dobra postawa Polski w obronie, a na szczególną uwagę zasługuje pewny i konsekwentny tego dnia Bartosz Bereszyński. W trakcie drugiej połowy ze względów zdrowotnych boisko opuścił Piotr Zieliński.

Kolejny mecz w naszej grupie w Lidze Narodów już dzisiaj – na Estádio da Luz w Lisbonie Portugalia podejmować będzie Włochy. Transmisja meczu na TVP Sport i Polsat Sport. Jutro natomiast Polska towarzysko zagra z Irlandią na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Mecz ten obejrzeć można będzie na TVP 1, TVP Sport oraz na Polsat Sport.

Zobacz:  Wylosowano grupy Ligi Mistrzów!

Autorem fotografii tytułowej jest Светлана Бекетоваlicencja.