Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości zakazany

Wiadomości
Powiedz o tym znajomym

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, zwołała dziś konferencję, na której ogłosiła decyzję o zakazie Marszu Niepodległości, który odbyć się miał 11 listopada w stolicy.

„Dwukrotnie pisałam do ministra Ziobry w sprawie delegalizacji ONR (Obóz Narodowo-Radykalny), a wiemy, że przewodniczący marszu jest osobą, która pełni funkcję w pruszkowskim ONR. On zresztą podpisał się pod wnioskiem do wojewody o zorganizowanie tego marszu. Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu.” – oświadczyła prezydent.

Powodem decyzji jest obawa o bezpieczeństwo.

„Po pierwsze: bezpieczeństwo. Przy obecnych kłopotach policji trudno wierzyć, że uda się je zapewnić 11 listopada. Po drugie: historia. Polska i Warszawa dość już wycierpiały przez agresywny nacjonalizm. Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości. Stąd decyzja o zakazie.” – wyjaśniła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Decyzja została podjęta po konsultacji z prezydentem-elektem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim.

Zobacz:  Elon Musk chce sprywatyzować Teslę

Opinie wśród obserwatorów są podzielone, a zarazem radykalne. Jedni gratulują pani prezydent odwagi, inni ciskają gromy i obwieszczają zamach na wolność. A jaka jest wasza opinia? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Autorem fotografii tytułowej jest Wiktor Baron, licencja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.